12 marca 2019 r. o godzinie 09:31 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej otrzymało informację o wypadku drogowym w miejscowości Kierz Niedźwiedzi. Do zdarzenia zadysponowano niezwłocznie zastępy z JRG Skarżysko,  OSP Lipowe Pole Plebańskie i OSP Kierz Niedźwiedzi. W wypadku brały udział dwa samochody: osobowy Toyota Yaris i dostawczy Mercedes Atego. Kierowca Mercedesa w chwili przybycia ratowników znajdował się poza samochodem. Nie odniósł on żadnych obrażeń i nie wymagał pomocy medycznej. W pojeździe Toyota znajdowała się kierująca samochodem kobieta. Nie mogła samodzielnie wyjść z samochodu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się w samochodzie. W tym celu, za pomocą sprzętu hydraulicznego wycięto drzwi samochodu i częściowo słupek środkowy. Równocześnie z tymi działaniami poszkodowanej kobiecie podano tlen, założono kołnierz ortopedyczny i cały czas udzielano wsparcia psychicznego.

Po wykonaniu dostępu do kobiety została ewakuowana z samochodu i na desce ortopedycznej przekazana przybyłym na teren akcji ratownikom Lotniczego Pogotowania Ratunkowego. Kobieta została zabrana do szpitala.

Dalsze działania ratowników polegały na wyciągnięciu samochodu z rowu i przemieszczeniu go na pobliski parking. Powstałe w wyniku zdarzenia wycieki płynów eksploatacyjnych zostały zebrane za pomocą sorbentu. Ratownicy z drogi usunęli rozbite elementy uszkodzonego samochodów.

W akcji ratowniczej uczestniczyło 5 jednostek straży pożarnej, 17 ratowników. Na miejscu obecny  był patrol Policji oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowania Ratunkowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Przyczyny wypadku bada Policja. 

 

 

Opracował: asp. sztab. Zbigniew Zając – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: portal skarzysko24.pl, archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 41

Odwiedzin od 05.02.2019 7133

Kubik-Rubik Joomla! Extensions