Strażacy ze skarżyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w tym roku wzięli udział w ćwiczeniach zmianowych na budynkach wysokich znajdujących się  na terenie miasta, gdzie zostały niedawno zainstalowane tzw. mokre piony. Celem ćwiczeń było doskonalenie taktyki działań ratowniczo-gaśniczych na wypadek pożarów i innych miejscowych zagrożeń w budynkach wysokich. System nawodnionych pionów to instalacja biegnąca przez wszystkie kondygnacje budynku, w której znajduje się woda z sieci miejskiej pod stałym ciśnieniem, służąca do prowadzenia działań gaśniczych. Dzięki niej znacząco skraca się czas gaszenia potencjalnego pożaru.

W budynkach wyposażonych w instalację nawodnionych pionów znacznie wzrasta poziom  bezpieczeństwa mieszkańców a akcja gaśnicza przebiega znacznie sprawniej i skuteczniej.
Oprócz zapoznania się z poszczególnymi elementami instalacji, sprawdzono również jej możliwości techniczne. Strażacy zapoznali się także z uwarunkowaniami terenowymi, możliwością dojazdu do obiektów, umiejscowieniem przeciwpożarowego wyłącznika prądu oraz warunkami ewakuacji. Przećwiczono również różne warianty prowadzenia linii gaśniczych w tego typu obiektach. Obecny na miejscu konserwator urządzeń dźwigowych (wind osobowych) udzielił instruktażu nt. bezpiecznej obsługi wind w czasie sytuacji awaryjnych.

 

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Marcin Jasiński - KP PSP Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 37

Odwiedzin od 05.02.2019 7129

Kubik-Rubik Joomla! Extensions