18 marca 2019 r. na odcinku drogi szybkiego ruchu S-7 doszło do pożaru samochodu osobowego marki Lexus UX. Do zdarzenia doszło w okolicy węzła drogowego Suchedniów.

Informacja o zdarzeniu do Stanowiska Kierowanie Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęła tuż po godzinie 11:15. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna oraz jeden zastęp z OSP Suchedniów. W momencie przybycia ratowników na  miejsce zdarzenia palący się pojazd stał na pasie jezdni w kierunku jazdy  na Warszawę. Kierowca pojazdu opuścił go o własnych siłach nie doznając żadnych obrażeń ciała. Pojazd był w całości objęty płomieniami ognia. Intensywność pożaru była tak duża, że rozprzestrzenił się on na pobliskie ekrany dźwiękochłonne.

 Przybyli ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia niezwłocznie przystąpili do gaszenia palącego się samochodu i ekranów podając prąd ciężkiej piany. Do akcji ratowniczo-gaśniczej prowadzonej przez ratowników PSP aktywnie włączył się przejeżdżający patrol Żandarmerii Wojskowej, którego żołnierze zablokowali ruch na pasie jezdni gdzie doszło do pożaru samochodu.

Po ugaszeniu pojazdu i palących się ekranów oraz zakończeniu akcji gaśniczej prowadzonej przez strażaków, spalony pojazd został odholowany przez pomoc drogową natomiast nadpalone ekrany zabezpieczone przez pracowników firmy obsługującej drogę S7.

W akcji uczestniczyło dwa zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna w tym zastęp ratownictwa technicznego, 8 ratowników zespół ratownictwa medycznego, patrol policji oraz Żandarmerii Wojskowej.

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: st. asp. Tomasz Niziołek – KP PSP w Sklarżysku-Kamiennej

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 33

Odwiedzin od 05.02.2019 14142

Kubik-Rubik Joomla! Extensions