17 kwietnia w ramach doskonalenia zawodowego Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej przeprowadzono ćwiczenia w obiektach magazynów Bazy Paliw nr 6 w Skarżysku Kościelnym. Ćwiczenia miały na celu:

- zapoznanie strażaków PSP i OSP z zagrożeniami występującymi w bazie paliw, rozmieszczeniem budynków i obiektów, rozmieszczeniem dróg pożarowych oraz instalacją teletechniczną,

- sprawdzenie oraz doskonalenie działań podejmowanych przez pracowników zakładów PERN Bazy Paliw nr 6 w sytuacji zagrożenia (alarmowanie, ewakuacja, współpraca z kierującym działaniami ratowniczymi, wspomaganie działań ratowniczych)
- doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w zakresie uszczelniania zbiorników z paliwem.

-aktualizacja dokumentacji i numerów kontaktowych na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej

Na potrzeby ćwiczeń, przyjęto następujące założenie: W czasie napełniania autocysterny z paliwem (olej napędowy), dochodzi do rozszczelnienia płaszcza cysterny i wycieku oleju napędowego. Do zdarzenia dochodzi w wyniku uderzenia samochodem osobowym  w płaszcz cysterny. Kierowca pojazdu osobowego traci przytomność i znajduję się pod cysterną.

Zgodnie z założeniem ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna wspierani przez jednostkę OSP z Lipowego Pola Plebańskiego doskonalili techniki ratownictwa technicznego, chemicznego oraz medycznego.

Po zrealizowaniu i podsumowaniu ćwiczeń, pracownik Bazy Paliw zapoznał ćwiczących strażaków z charakterystyką obiektu i zagrożeniami występującymi na terenie bazy.

Opracował: st.kpt. Marcin Jasiński – KP PSP  w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: st.kpt. Marcin Jasiński – KP PSP  w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 37

Odwiedzin od 05.02.2019 14146

Kubik-Rubik Joomla! Extensions