9 maja 2019 r. na ulicy 3-go Maja w Skarżysku-Kamiennej doszło do groźnego wypadku drogowego. Kierowca pojazdu osobowego marki Citroen Xsara Picasso na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z pasa jezdni na pas zieleni oddzielający chodnik od drogi i uderzył w przydrożne drzewo, łamiąc je a  następnie w słup energetyczny.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej po otrzymaniu informacji o zdarzeniu , która wpłynęła tuż przed godziną 17:00 na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy ratowników z jednostki ratowniczo gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej w tym zastęp ratownictwa technicznego.

Po przybyciu ratowników na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania,  przystąpili  oni do działań  polegających na zabezpieczeniu pojazdu odłączając od niego napięcie od baterii akumulatora oraz zerwanej linii niskiego napięcia, której przewody opadły na uszkodzony pojazd. Następnie sprawdzono czy z pojazdu nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

W związku z poważnym uszkodzeniem słupa energetycznego na miejsce zostało również zadysponowane pogotowie energetyczne, którego pracownicy po ocenie uszkodzeń linii energetycznej przystąpili do ich usunięcia.

Z ustaleń policji w trakcie prowadzonych czynności wyjaśniających przyczynę wypadku wynikało, że prowadzący pojazdem oddalił się z miejsca wypadku jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Mimo groźnie wyglądającego wypadku nikt nie został poszkodowany.

W działaniach ratowniczych trwających ponad dwie godziny brały udział dwa zastępy straży pożarnej 8 ratowników, dwa patrole policji oraz pracownicy pogotowia energetycznego.

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum – KP PSP Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 33

Odwiedzin od 05.02.2019 14142

Kubik-Rubik Joomla! Extensions