22 maja 2019 r. w godzinach rannych doszło do wypadku drogowego z udziałem  czterech samochodów  na odcinku drogi S-7 w miejscowości Skarżysko-Kamienna.

O godzinie 07:40 do stanowiska kierowania KP PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze S-7, na pasie jezdni w kierunku Radomia. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna. W momencie przybycia ratowników PSP  na miejsce wypadku i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że w zdarzeniu biorą udział cztery samochody ( dwa dostawcze i dwa osobowe ). Samochodami podróżowało 9 osób. Wszystkie te osoby znajdowały się poza samochodami.

Przybyli ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączyli napięcia od baterii akumulatorów w samochodach. Jednocześnie z tymi działaniami ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie, która uskarżała się na ból nogi. Strażacy założyli jej opatrunek osłaniający na ranę kolana. Po przybyciu ratowników Pogotowia Ratunkowego kobieta została im przekazana i zabrana na  badania do szpitala. Dalsze działania straży polegały na sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych. Powstała mieszanina płynów z sorbentem została zebrana do pojemnika. Na czas prowadzonych działań ratowniczych policja na pasie ruchu w kierunku Radomia wstrzymała całkowicie ruch i wyznaczyła objazdy. 

W działaniach usuwania skutków wypadku brały udział cztery zastępów straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna w tym ratownictwa technicznego, łącznie 18 ratowników oraz trzy patrole Policji , dwie karetki Pogotowia Ratunkowego oraz pracownicy firmy zadysponowanej przez zarządcę drogi.

 

Opracowanie: asp. sztab. Krzysztof Szumielewicz KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 33

Odwiedzin od 05.02.2019 14142

Kubik-Rubik Joomla! Extensions