27 czerwca na krajowej siódemce w Skarżysku-Kamiennej doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy: osobowy Toyota Auris i ciężarowy Mercedes. Dyżurny operacyjny z Powiatowego Stanowiska Kierowania komendanta powiatowego PSP na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponował 3 zastępy straży pożarnej. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Skarżysko stwierdzono, że w  samochodzie osobowym znajdował się kierowca, który z powodu znacznej deformacji karoserii nie mógł z niego wyjść. Kierowca samochodu ciężarowego znajdował się poza pojazdem i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Samochodami podróżowali tylko kierujący pojazdami. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie wykonaniu dostępu do kierującego Toyotą. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych usunięto drzwi kierowcy. Następnie osoba poszkodowana z  pomocą ratowników wyszła z pojazdu, została ułożona na noszach typu deska i przeniesiona do karetki ZRM. Po przebadaniu mężczyzna z widocznymi ranami głowy został zabrany przez ZRM do szpitala. Dalsze działania polegały na odłączeniu energii elektrycznej w hybrydowym pojeździe oraz akumulatorów w  samochodzie ciężarowym. Następnie dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnię. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Na czas działań służb ratowniczych ruch na drodze krajowej 7 był całkowicie zablokowany.

W wyniku wypadku uszkodzeniu uległy obydwa pojazdy oraz metalowe ogrodzenie posesji na długości ok. 4m. W działaniach udział wzięło 3 zastępy strażaków z JRG i OSP Skarżysko-Kamienna - w sumie 14 ratowników. 

 

Opracował: asp. sztab. Krzysztof Szumielewicz – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 20

Odwiedzin od 05.02.2019 20122

Kubik-Rubik Joomla! Extensions