21 lipca 2019 r. o godzinie 16.30 w wyniku silnego wiatru doszło do zawalenia się jednej ze ścian nowo budowanej hali sportowej w Skarżysku -Kamienna przy ul. Piłsudskiego 50.

O godzinie 16:34 do stanowiska kierowania KP PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęła informacja o zdarzeniu. Po dojeździe na miejsce zastępów JRG Skarżysko stwierdzono, że zawaleniu uległa ściana z betonu komórkowego nowo budowanej hali sportowej na terenie szkolnym. Do ściany było przymocowane metalowe rusztowanie. Ściana przewracając się na sąsiednią posesję upadła w metalowe ogrodzenie, ogródek warzywny oraz uszkodziła metalowy garaż. Działania zastępów skarżyskich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu całego rumowiska. Po wykonaniu czynności przez Policję i pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego rozebrano grożący zawaleniem uszkodzony w zdarzeniu metalowy garaż na sąsiedniej posesji. Następnie rumowisko zostało przerzucone i sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono osób poszkodowanych. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego budowa została wstrzymana.

W działaniach usuwania skutków wypadku brały udział trzy zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna w tym ratownictwa technicznego, zastęp z OSP Skarżysko-Kamienna, łącznie 14 ratowników oraz trzy patrole Policji , Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Wicestarosta skarżyski, przedstawiciel UM Skarżysko-Kamienna oraz prezes firmy budującej halę.

 

Opracowanie: asp. sztab. Krzysztof Szumielewicz - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej
Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 13

Odwiedzin od 05.02.2019 12645

Kubik-Rubik Joomla! Extensions