21 lipca  2019 r. na terenie Skarżyska-Kamienna doszło do dwóch zdarzeń komunikacyjnych na ulicy Krakowskiej w rejonie nowo budowanego węzła komunikacyjnego na trasie DK-7.

O godzinie 11:36 do stanowiska kierowania KP PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ulicy Krakowskiej. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko. Po dojeździe stwierdzono, że w zdarzeniu biorą udział dwa samochody: bus Iveco i Citroen C4. Samochodem Citroen poruszał się jeden mężczyzna, samochodem Iveco podróżowało 20 dzieci i 2 dorosłych. Dzieci wyjeżdżały na obóz taneczny. Kierowca z samochodu osobowego znajdował się na poboczu, nie zgłaszał żadnych dolegliwości. W wywiadzie z opiekunami dzieci z samochodu Iveco ustalono, że 2 dziewczynki uskarżają się na potłuczenia. Na miejsce zdarzenia wezwano zespół pogotowania ratunkowego celem przebadania uczestników zdarzenia. Uszkodzone pojazdy częściowo blokowały jeden z pasów ruchu na drodze DK-7. Działania skarżyskich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie Citroen i przestawieniu go na wysepkę celem udrożnienia ruchu w miejscu zderzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ZRM-u -  lekarz przeprowadził wywiad z przewożonymi dziećmi i zabrał do szpitala 4 dziewczynki. Pozostałe 16 dzieci wraz z 2 osobami dorosłymi przesiadło się do podstawionego drugiego busa i odjechały na pobliski parking. Podczas przesiadki dzieci ruch na drodze został wstrzymany. W działaniach usuwania skutków wypadku brały udział dwa zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna w tym samochód ratownictwa technicznego .łącznie 7 ratowników oraz trzy patrole Policji , karetki Pogotowia Ratunkowego oraz pracownicy firmy zadysponowanej przez zarządcę drogi.

Do kolejnego zdarzenia doszło przed godziną 14.00. Do stanowiska kierowania KP PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęła informacja o kolejnym zdarzeniu  drogowym na ulicy Krakowskiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na odcinku drogi DK-7 doszło do wypadku trzech samochodów osobowych poruszających się w jednym kierunku. W zdarzeniu udział brały samochody marki Hyunday i30, Skoda Superb i Mazda CX-7. Na miejscu zdarzenia obecny był zespół ZRM, który udzielał pomocy poszkodowanym - trzem dorosłym osobom z samochodu osobowego Hyundai. Natomiast w samochodzie osobowym marki Mazda podróżowało trzy osoby dorosłe i jedno dziecko, w  samochodzie Skoda podróżowało dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci, które nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Wszyscy pasażerowie znajdowali się na poboczu. Uszkodzone pojazdy częściowo blokowały jeden z pasów ruchu na drodze DK-7. Działania zastępów JRG Skarżysko oraz OSP Skarżysko polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach. Dodatkowo zadysponowano drugi ZRM w celu zabrania dwóch spośród trzech poszkodowanych w zdarzeniu osób. Po oględzinach przybyłej na miejsce grupy operacyjnej Policji uszkodzone pojazdy zepchnięto na pobocze w celu udrożnienia drogi.

W działaniach usuwania skutków wypadku brały udział zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna i OSP Skarżysko-Kamienna, łącznie 8 ratowników oraz trzy patrole Policji , karetki Pogotowia Ratunkowego oraz pracownicy firmy zadysponowanej przez zarządcę drogi.

 

Opracowanie: asp. sztab. Krzysztof Szumielewicz - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej
Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 11

Odwiedzin od 05.02.2019 12643

Kubik-Rubik Joomla! Extensions