31 lipca 2019 r. na terenie powiatu skarżyskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których zostało poszkodowanych trzy osoby, w tym ośmioletnie dziecko.

Do pierwszego zdarzenia doszło na placu budowy nowo budowanego odcinka drogi szybkiego ruchu S7 w Skarżysku-Kamiennej.

Kiedy zaalarmowani ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna oraz OSP Skarżysko-Kamienna przybyli na miejsce zdarzenia i dokonali rozpoznania, okazało się że kierowca jednej z ciężarówek podczas wykonywania manewru cofania uderzył w inną ciężarówkę znajdującą się na placu budowy. W wyniku uderzenia kabina samochodu została na tyle silnie zdeformowana, że znajdujący się w niej kierowca nie był wstanie wyjść z niej o własnych siłach. Przybyli ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia musieli użyć narzędzi hydraulicznych przy pomocy, których wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy. Kierowca  w asyście ratowników medycznych został wydobyty z pojazdu. Następnie został przebadany przez lekarza i przewieziony do szpitala na dalszą obserwację. Działania ratownicze prowadzone przez trzy zastępy ratowników  w tym zastęp ratownictwa technicznego łącznie 13 ratowników oraz zespół ratownictwa medycznego zakończono  po niespełna godzinie. Na miejscu zdarzenia przybyły patrol policji prowadził czynności wyjaśniające przyczynę wypadku.

W godzinach popołudniowych w miejscowości Podzagnańszcze (gm. Łączna) doszło do kolejnego wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Fiat Panda. Na miejscu zdarzenia po przybyciu ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna oraz OSP Łączna okazało się, że kobieta podróżująca z ośmioletnią córką samochodem osobowym na drodze gminnej zjechała z pasa jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Poszkodowanej córce na miejscu zdarzenia pomocy medycznej udzielili ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego natomiast kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielali przybyli na miejsce ratownicy PSP i OSP, którą następnie przekazano ratownikom przybyłego na miejsce zespołu ratownictwa medycznego. Obie poszkodowane  zostały przetransportowane do szpitala.

Na miejscu czynności wyjaśniające okoliczności wypadku prowadzili przybyli funkcjonariusze policji.

W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna, 8 ratowników w tym zastęp ratownictwa technicznego, zastęp z OSP Łączna, 5 ratowników, zespół ratowników śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zespół karetki ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 14

Odwiedzin od 05.02.2019 12646

Kubik-Rubik Joomla! Extensions