6 września br. w godzinach porannych do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu wolnostojącego przy ulicy Grabowej. Dyżurny stanowiska kierowania niezwłocznie na miejsce zdarzenia wysłał zastępy z Państwowej Straży Pożarnej. Po dojeździe zastępów ustalono, że pali się samochód osobowy Fiat Brava wewnątrz garażu wraz z jego wyposażeniem. Ogień zaczął przedostawać się na dach. Dach budynku posiadał konstrukcję drewnianą i pokryty był papą.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie podano dwa strumienie gaśnicze do wnętrza na palący się pojazd i garaż. Równocześnie sprawdzono garaż znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie, jednak ogień nie zdążył rozprzestrzenić się na sąsiednie pomieszczenie. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania wnętrza. Spaloną część dachu rozebrano i usunięto z budynku przelewając wodą. Nad garażem znajdował się strop na którym zgromadzone były deski i siano. Materiały te zostały usunięte ze stropu i przelane wodą. Po ugaszeniu pożaru cały budynek sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej.

W akcji gaszenia pożaru udział wzięło 5 zastępów w sile 18 strażaków. Akcja trwała prawie 3,5 godziny. Starty wstępnie oszacowano na kwotę 11 tys. złotych. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej
w komorze silnika podczas ładowania akumulatora.

 

Opracował: asp. sztab. Zbigniew Zając – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 11

Odwiedzin od 05.02.2019 21305

Kubik-Rubik Joomla! Extensions