11 marca przed Szpitalem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przez skarżyskich strażaków został rozstawiony namiot pneumatyczny. Decyzja o rozłożeniu namiotu zapadła ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju. Namiot ma stanowić śluzę dla osób, które mimo zaleceń  mogą zgłosić  się szpitala z podejrzeniem zakażenia wisusem oraz objawami charakterystycznymi dla wisusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w zakresie walki z wirusem osoby, które zauważą u siebie objawy takie jak: gorączka, suchy kaszel oraz duszności nie powinny przychodzić do szpitala. W takich przypadkach należy zadzwonić do Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Skarżysku-Kamiennej na numery telefonów podane na stronie internetowej SANEPID. Tam ewentualnie zostaną udzielone niezbędne informację bądź podjęta zostanie decyzja o ewentualnym transporcie do wyznaczonego w województwie świętokrzyskim szpitala zakaźnego. Chodzi o możliwość maksymalnego wyeliminowania kontaktu osób przybywających w szpitalu z potencjalnie zakażoną wirusem osobą. Osobami z grupy podwyższonego ryzyka będą osoby powracające z zagranicy oraz z miejsc w których panuje pandemia koronawirusa SARS-CoV-2.

W sytuacji wyjątkowej, gdyby jednak do kogoś nie dotarła informacja o konieczności kontaktu z sanepidem i próbował dostać się do szpitala powiatowego zadaniem służb ZOZ w Skarżysku-Kamiennej jest przyjęcie takiej osoby właśnie w tym namiocie i podjęcie decyzji przez lekarza jaka będzie zastosowana procedura dalszego postępowania przy zachowaniu dostępnych środków ostrożności.

Namiot posiada na swoim wyposażeniu nagrzewnicę oraz oświetlenie tak aby można było niego korzystać w każdych warunkach pogodowych oraz o każdej porze dnia i nocy. Obsługę techniczną namiotu wykonują strażacy, których zadanie jest kontrola poprawności funkcjonowania namiotu pod kątem technicznym. Dozór techniczny trwa całą dobę. Strażacy co kilka godzin zamieniają się, tak by namiot był dozorowany cały czas. Obsługę medyczną w namiocie stanowi personel medyczny ZOZ-u.

Do chwili obecnej nie stwierdzono przypadku przyjęcia pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w skarżyskim szpitalu. Wszelkie środki ostrożności trzeba w dalszym ciągu zachowywać, ponieważ nie wiadomo jak długo obecna sytuacja może potrwać.

 

Opracowanie: KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 0

Odwiedzin od 05.02.2019 16591

Kubik-Rubik Joomla! Extensions