5 maja 2020r. po godzinie 17.20 doszło do wypadku samochodowego na ulicy Stefana Żeromskiego w miejscowości Majków w pow. skarżyskim. Informacja o zdarzeniu drogowym wpłynęła do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku- Kamiennej o godz. 17:24. Pełniący służbę dyżurny na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponował dwa zastępy ratowników z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Skarżyska-Kamiennej, w tym zastęp ratownictwa technicznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Audi A8 uszkodził ogrodzenia na kilku posesjach i znajdował się na terenie jednej z nich. Spod maski pojazdu wydobywał się dym. Dużo szczęścia mieli podróżujący autem mężczyźni, którzy praktycznie nie odnieśli żadnych obrażeń i znajdowali się obok pojazdu. Działania zastępów JRG Skarżysko Kamienna polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, zakręceniu zaworu instalacji LPG i podaniu strumienia wody na silnik pojazdu. W trakcie działań na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze Policji oraz zespół ZRM, który przebadał obecnych na miejscu zdarzenia. Ratownicy wraz z funkcjonariuszami Policji przeszukali pobliską okolicę miejsca zdarzenia. Innych osób poszkodowanych nie stwierdzono. Uszkodzony samochód sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykrycia zarzewi ognia. Nie stwierdzono ukrytych źródeł pożaru. Ponadto stwierdzono, że w zdarzeniu uszkodzeniu uległo przyłącze elektryczne do jednej z posesji. Na miejsce zdarzenia wezwano Pogotowie Energetyczne, które odłączyło od sieci uszkodzone przyłącze. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji uszkodzony pojazd został zabrany przez pomoc drogową. Plamy płynów eksploatacyjnych usunięto za pomocą sorbentu Compact. Zużyty sorbent zebrano celem utylizacji. Pas jezdni uprzątnięto z pozostałości po zdarzeniu.  
W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy straży pożarnej w łącznej sile 8 ratowników,  zespół ratownictwa medycznego oraz 3 patrole Policji wraz z grupą operacyjną. Akcja ratownicza trwała prawie 3 godziny. Szacunkowe straty na miejscu oceniono na blisko 30 tyś. zł. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia było nie zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Opracował: asp. sztab. Krzysztof  Szumielewicz - KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: mł. bryg. Daniel Kiełek - KP PSP Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 21

Odwiedzin od 05.02.2019 20123

Kubik-Rubik Joomla! Extensions