8 maja 2020 r. w miejscowości Suchedniów na ulicy Kieleckiej doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego maki Fiat Doblo.

Po godzinie 16:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej otrzymało informacja o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Suchedniów. Na miejsce zdarzenia dyżurny operacyjny zadysponował trzy zastępy straży pożarnej: dwa z JRG Skarżysko-Kamienna oraz OSP Suchedniów. Na miejscu wypadku ratownicy ustalili, że pojazd którym kierował mężczyzna zjechał z pasa jezdni do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Kierowca pojazdu po udzieleniu mu pomocy medycznej przez zespół ratownictwa medycznego został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Działania ratowników PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uszkodzonego pojazdu, w którym zostało odłączone napięcie od baterii akumulatora. Ratownicy prowadząc działania nie stwierdzili wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Na miejsce zdarzenia zostało również zadysponowane pogotowie energetyczne. Pracownicy zabezpieczyli elektryczne przyłącze  jednej z przydrożnych latarni  oświetleniowej, które uległo uszkodzeniu w wyniku uderzenia przez pojazd.

Działania ratownicze w których brały trzy zastępy straży pożarnej w tym dwa zastępy ratownictwa technicznego z JRG Skarżysko-Kamienna i OSP Suchedniów łącznie 12 ratowników trwały ponad półtorej godziny. Straty wstępnie na miejscu oszacowano na kwotę 15 tyś zł.

W działaniach uczestniczył również: patrol policji, zespół ratownictwa medycznego oraz pogotowie energetyczne.

Czynności wyjaśniające przyczynę wypadku prowadzi KP Policji w Skarżysku Kamiennej.

 

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: asp. sztab. Tomasz Niziołek – KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 21

Odwiedzin od 05.02.2019 20123

Kubik-Rubik Joomla! Extensions