9 maja 2020 r. w jednym z bloków przy ulicy Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej doszło do pożaru mieszkania.

Informacja o pożarze do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęła o godzinie 11:30. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna. Trzy samochody gaśnicze oraz samochód specjalny SH-24 (drabina). Kiedy ratownicy dotarli na miejsce stwierdzili, że z jednego z mieszkań na parterze bloku wielorodzinnego wydobywa się dym. Z ustaleń ratowników wynikało również, że przed ich przybyciem właściciel mieszkania próbował ugasić pożar. Podczas próby gaszenia doznał on poparzenia dłoni. W opuszczeniu palącego się mieszkania mężczyźnie pomógł przybyły patrol policji. Zespół ratownictwa medycznego udzielił na miejscu mężczyźnie pomocy medycznej, a następnie przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna po zabezpieczeniu miejsca pożaru, odłączeniu napięcia oraz odcięcia dopływu gazu, zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych, ugasili pożar w mieszkaniu. Następnie dokładnie sprawdzili, czy nie ma innych osób w pomieszczeniach. Po tych działaniach mieszkanie przewietrzyli oraz sprawdzili kamerą termowizyjną. Specjalnymi urządzeniami zmierzyli też, czy nie ma niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu.

Ze wstępnych ustaleń ratowników  wynika, że do pożaru przypuszczalnie doszło w pomieszczeniu kuchni. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej nie dopuszczono do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałe pomieszczenia mieszkania. Straty wstępnie oszacowano na 20 tyś. zł głównie w sprzęcie wyposażenia kuchni.

W działaniach gaśniczych trwających ponad godzinę brało udział cztery zastępy straży pożarnej dwa średnie samochody gaśnicze oraz jeden ciężki i samochód specjalny SH-24 (drabina) łącznie 13 ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna.

Na miejscu pożaru był obecny również patrol policji, zespół ratownictwa medycznego oraz pracownicy pogotowia gazowego.

 

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: asp. sztab. Rafał Siedlecki – JRG Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 20

Odwiedzin od 05.02.2019 20122

Kubik-Rubik Joomla! Extensions