W piątek, 22 maja 2020 r.  około godziny 1.00 na drodze ekspresowej S7 w Skarżysku-Kamiennej doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. Jedna osoba została poszkodowana.

 Do zdarzenia doszło na nowo oddanej części obwodnicy Skarżyska-Kamiennej  na pasie w kierunku Kielc. W wypadku uczestniczyły dwa ciągniki siodłowe z naczepą. Na miejscu zdarzenia ustalono, że ciągnik siodłowy marki Scania z naczepą uderzył w tył ciężarówki marki Man. Kierowca ciężarówki Scania, po udzieleniu mu na miejscu pomocy medycznej, został przez zespół ratownictwa medycznego przewieziony do szpitala. Kierowca oraz pasażer ciężarówki Man nie odnieśli żadnych obrażeń.

Siła uderzenia samochodu Scania była tak silna, że  znacznej deformacji uległa kabina kierowcy. Również ładunek (dwa betonowe zbiorniki na szambo) przewożone na naczepie ciągnika siodłowego Man popękały i ich części rozsypały się na pasie jezdni.

Działania ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna polegały na zabezpieczeniu i sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego ciągnika siodłowego marki Scania które utworzyły rozległą plamę na jezdni. Strażacy  odłączyli napięcie od baterii akumulatorów oraz wynieśli z kabiny i zabezpieczyli turystyczną butlę gazową, która uległa uszkodzeniu. Na czas działań ratowniczych ruch na pasie drogi S7 w kierunku Kielc był całkowicie wstrzymany. W celu udrożnienia drogi na miejsce został zadysponowany ciężki sprzęt pomocy drogowej.

W akcji trwającej ponad trzy godziny udział brało 4 zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna oraz OSP Skarżysko-Kamienna łącznie 14 ratowników. Na miejscu swoje czynności prowadziła policja, zespół ratownictwa medycznego, pomoc drogowa oraz pracownicy firmy zarządzającej drogą.

 

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum JRG Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 21

Odwiedzin od 05.02.2019 20123

Kubik-Rubik Joomla! Extensions