25 maja 2020 r. na terenie zakładu produkcji mas bitumicznych przy ul. 11-Listopada w Skarżysku-Kamiennej doszło do wypadku, w którym został poszkodowany jeden z pracowników prowadzący prace demontażowe elewatora mas bitumicznych.

Informacja o zdarzeniu do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej  wpłynęła tuż po godzinie 15:30.

Na miejsce zdarzenia dyżurny PSP zadysponował trzy zastępy straży pożarnej w tym podnośnik SH-24 oraz samochód ratownictwa technicznego. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia ustalili, że na platformie technicznej na  wysokości 25 metrów elewatora jeden z pracowników podczas prac demontażowych, nadzorujący pracę taśmociągu został przyciśnięty zerwanym pasem transmisyjnym.

Ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do działań polegających na dotarciu do poszkodowanego udzielenia mu kwalifikowanej pierwszej pomocy  oraz wykonaniu  dostępu celem jego ewakuacji. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została również specjalistyczna grupa wysokościowa z Kielc oraz dodatkowy podnośnik.  Do momentu przyjazdu SGRW z Kielc poszkodowany pozostawał pod opieką ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna. Przez cały czas prowadzonych działań był przytomny. Ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna przygotowali również stanowisko dla grupy wysokościowej w celu bezpiecznej ewakuacji poszkodowanego na ziemię. O godz. 16:22 poszkodowany został przy pomocy podnośnika SH-37 ewakuowany na ziemię i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

W akcji ratowniczej trwającej ponad dwie godziny uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego z Kielc, łącznie 25 ratowników, zespół ratownictwa medycznego oraz grupa operacyjna policji. Poszkodowany przytomny z obrażeniami dolnej kończyny został przewieziony do szpitala.

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Kandyba  - KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum JRG Skarżysko-Kamienna, portal internetowy www.skarzysko24.pl

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 28578

Kubik-Rubik Joomla! Extensions