27 maja 2020r. przeprowadzono ćwiczenia ratownicze na zbiornikach przeciwpożarowych znajdujących się na terenie lasów administrowanych przez Nadleśnictwo Skarżysko. Ćwiczenia miały na celu rozpoznanie możliwości i warunków prowadzenia działań przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. Weryfikacja możliwości dogodnego poboru wody za pomocą różnego sprzętu pożarniczego zapewnieni na terenach leśnych odpowiednie warunki ochrony przeciwpożarowej.

 

Sprawdzono możliwości poboru wody przez pompę dużej wydajności, pompy pływające, pompy szlamowe oraz tankowanie wody przez autopompę samochodową. Dane zebrane przez strażaków pozwolą na stworzenie warstwy mapy cyfrowej, którą dyżurni SKKP będą wykorzystywali podczas rzeczywistych pożarów lasów. Skomplikowane i dynamiczne pożary w lesie, szczególnie w trudnodostępnym terenie, wymagają dobrego rozeznania i rozpoznania sieci dojazdów i punktów czerpania wody dla celów przeciwpożarowych.

 

W ćwiczeniach przeprowadzonych w Leśnictwie Skarżysko Książęce oraz Leśnictwie Nad Kamienną uczestniczyli przedstawiciele Lasów Państwowych, którzy wykorzystają własne spostrzeżenia do poprawy warunków czerpania wody.

 

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 12

Odwiedzin od 05.02.2019 22829

Kubik-Rubik Joomla! Extensions