27 czerwca 2020 r w miejscowości Majków gm. Skarżysko-Kościelne na ulicy Żeromskiego doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów osobowych.  Do zdarzenia doszło po godzinie dwudziestej. Na miejsce zdarzenia dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej zadysponował dwa zastępy ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna w tym zastęp ratownictwa technicznego.

Na miejscu wypadku ratownicy po rozpoznaniu ustalili, że w zdarzeniu brało udział trzy samochody osobowe marki BMW, Chrysler i Opel Astra. Wszystkie pojazdy znajdowały się poza pasem jezdni. Podróżujący pojazdami nie odnieśli żadnych obrażeń i pozostali na miejscu zdarzenia do zakończenia działań ratowniczych.

                Działania ratowników z PSP polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, odłączeniu napięcia od baterii akumulatorów w uszkodzonych samochodach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów na jezdnię.

Po zakończeniu czynności operacyjnych prowadzonych przez policję pojazdy po przekazaniu właścicielom zostały odholowane przez pomoc drogową.

W działaniach ratowniczych udział brało dwa zastępy straży pożarnej 8 ratowników oraz patrol policji. Na miejscu zdarzenia straty wstępnie oszacowano na 20 tyś. zł.

 

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: asp. sztab. Tomasz Niziołek – JRG Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 11

Odwiedzin od 05.02.2019 22828

Kubik-Rubik Joomla! Extensions