W niedzielne popołudnie do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku - Kamiennej wpłynęła informacja, że w zalewie „Bernatka” znajduje się przy brzegu mężczyzna, który nie daje oznak życia. Pełniący służbę dyżurny na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponował dwa zastępy ratowników z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Skarżyska-Kamiennej.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG Skarżysko stwierdzono, że w wodzie o głębokości ok. 50 cm znajduje się mężczyzna, ubrany tylko w kąpielówki.  Na miejscu obecny był patrol Policji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji poszkodowanego bez funkcji życiowych na brzeg. Natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo - oddechowej.
Na miejsce przybył ZRM z lekarką, która po przebadaniu mężczyzny stwierdziła zgon. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Grupa Operacyjna KP Policji w Skarżysku - Kamiennej.
W związku z tym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej apeluje i rozwagę podczas kąpieli i wypoczynku nad wodą. Zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i osób w naszym otoczeniu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:
http://skarzysko-kamienna.straz.kielce.pl/informacje/apele-i-porady/1751-bezpieczny-wypoczynek-nad-woda-2

Opracował: mł. asp. Michał Młodawski - KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcie: asp. sztab. Paweł Sieczka - KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 4

Odwiedzin od 05.02.2019 28577

Kubik-Rubik Joomla! Extensions