30 lipca 2020 r. odbyły się ćwiczenia specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno ekologicznego ”Skarżysko” na zbiorniku wodnym Rejów w Skarżysku-Kamiennej. 
Ćwiczenia, w których brali udział ratownicy zmiany służbowej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej miały na celu doskonalenie umiejętności podczas prowadzenia działań na akwenach i ciekach wodnych z wykorzystaniem zapory tamującej przeciwolejowej, sprzętu pływającego oraz specjalistycznych urządzeń do usuwania zanieczyszczeń substancji ropopochodnych z powierzchni wody. 
W ćwiczeniach sprawdzono możliwości sprzętu będącego na wyposażeniu naszej jednostki i przypomniano techniki prowadzenia działań chemiczno ekologicznych na wodzie. Ratownicy doskonalili praktyczne umiejętności stawiania zapory przy wykorzystaniu sprzętu pływającego oraz techniki zbierania oleju z wód powierzchniowych. 

Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem i omówieniem realizowanych założeń oraz analizą i wnioskami, które mogą zostać wykorzystane podczas realnych akcji z ratownictwa chemiczno ekologicznego. 

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Jasiński
Zdjęcia: st. kpt. Marcin Jasiński

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 6

Odwiedzin od 05.02.2019 28579

Kubik-Rubik Joomla! Extensions