14 sierpnia 2020 roku kilka minut po godzinie piątej stanowisko kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej otrzymało zgłoszenie o pożarze w pomieszczeniu kotłowni w stolarni przy ulicy 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej. Do akcji niezwłocznie zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz ochotnicze straże pożarne.

Na miejscu okazało się, że pożarem objęte jest pomieszczenie kotłowni oraz zagrożone są sąsiadujące budynki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, wycięciu jednego przęsła metalowego ogrodzenia za pomocą piły do stali i wejściu na teren zakładu. Następnie odłączono energię elektryczną w budynku i przystąpiono do gaszenia. Pierwszy strumień wody podano do wnętrza kotłowni, drugi na jej dach, a trzeci w obronie sąsiedniego budynku. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do wyniesienia spalonych elementów wyposażenia na zewnątrz i ponownym przelaniu wodą. Przy ugaszeniu pożaru używano używano kamery termowizyjnej, którą sprawdzano, czy nie ma ukrytych zarzewi ognia.  W akcji trwającej prawie 3 godziny brało udział 8 samochodów pożarniczych i 25 strażaków.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 20 tys. złotych. W trakcie pożaru spaleniu uległo wnętrze kotłowni oraz częściowo dach nad kotłownią. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była awaria automatycznego zespołu do spalania odpadów drewnianych w stolarni.

 

Opracował: asp. Adrian Gołębiewski – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 12

Odwiedzin od 05.02.2019 22829

Kubik-Rubik Joomla! Extensions