17 sierpnia 2020 r. w miejscowościach Skarżysko-Kamienna i Gózd  doszło do trzech zdarzeń drogowych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ulicy Kopernika w Skarżysku- Kamiennej.

W zdarzeniu tym kierujący pojazdem osobowym marki Mazda Primacy zjechał z pasa jezdni, a następnie przebił barierki zabezpieczające i wpadł do rowu melioracyjnego. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia osób poszkodowanych nie było. Ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze  Skarżyska-Kamiennej i OSP Skarżysko-Kamienna na miejscu zdarzenia zabezpieczyli uszkodzony pojazd odłączając napięcie od baterii akumulatora oraz zabezpieczyli barierkę energochłonną. Na miejscu patrol policji prowadził czynności wyjaśniające przyczynę zdarzenia. W akcji ratowniczej brały udział dwa zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna w tym samochód ratownictwa technicznego oraz jeden zastęp z OSP Skarżysko-Kamienna . Łącznie 12 ratowników.

                Do kolejnych dwóch zdarzeń  doszło na trasie S7 w miejscowości Gózd w gminie Łączna. W pierwszym zdarzeniu samochód osobowy marki BMW uderzył w bariery energochłonne. Osób poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia nie było. Działania ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna, OSP Łączna i OSP Suchedniów polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odłączeniu  napięcie od baterii
w uszkodzonym samochodzie. W akcji uczestniczyło łącznie 14 ratowników. W trakcie tych działań w odległości około 1 km od zdarzenia,inny samochód osobowy marki BMW uderzył w bariery energochłonne. Osób poszkodowanych nie było. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i odłączeniu napięcia od baterii w samochodzie BMW. W akcji ratowniczej brały udział 2 zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna i zastęp z OSP Suchedniów. Łącznie 12 ratowników.

Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i bezpieczną jazdę.

 

Opracowanie: asp. sztab. Krzysztof Szumielewicz – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 8

Odwiedzin od 05.02.2019 22825

Kubik-Rubik Joomla! Extensions