31 sierpnia 2020 r w miejscowości Bliżyn gm. Bliżyn na drodze krajowej DK 42 drzewo wskutek silnie wiejącego wiatru przewróciło się na nadjeżdżający samochód.  Do zdarzenia doszło po godzinie dziewiątej. Na miejsce zdarzenia dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej zadysponował dwa zastępy ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna w tym zastęp ratownictwa technicznego oraz zastęp z OSP Bliżyn.

Na miejscu wypadku ratownicy po rozpoznaniu ustalili, że w zdarzeniu brał udział samochód osobowy marki RENAULT. Pojazd znajdował się poza pasem jezdni, natomiast drzewo całkowicie zablokowało przejazd w obu kierunkach. Kierowca podróżujący pojazdem uskarżał się na ból głowy i po przebadaniu przez ZRM został zabrany do szpitala na dalsze badania.

Działania ratowników z PSP polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, odłączeniu napięcia od baterii akumulatora w uszkodzonym samochodzie, zakręceniu zaworu butli LPG oraz udzieleniu KPP poszkodowanemu. Następnie drzewo zostało pocięte na kawałki i ułożone w bezpiecznym miejscu na poboczu drogi

W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy straży pożarnej 13 ratowników, patrol policji, ZRM oraz służba drogowa. Na miejscu zdarzenia straty wstępnie oszacowano na 5 tyś. zł.

 

Opracowanie: asp. Adrian Gołębiewski – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęci: Archiwum JRG Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 11

Odwiedzin od 05.02.2019 22828

Kubik-Rubik Joomla! Extensions