4 października 2020r. w miejscowościach Suchedniów, Skarżysko-Kamienna i Bliżyn  skarżyscy strażacy interweniowali przy zdarzeniach związanych z silnym wiatrem i burzą jaka przeszła nad terenem powiatu skarżyskiego. Burza trwała krótko, ale dała się we znaki mieszkańcom. Całe szczęście nic nikomu się nie stało.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ulicy Topolowej w Suchedniowie. W zdarzeniu tym doszło do oparcia się drzewa na linii energetycznej. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu prac, które wykonywali pracownicy Pogotowia Energetycznego. W akcji ratowniczej brały udział 2 zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna i OSP  Suchedniów - łącznie 12 ratowników.

Kolejne trzy interwencje odnotowano  w Skarżysku –Kamiennej. Miały one miejsce na ulicach - Wiejskiej, Robotniczej i Wileńskiej. Działania skarżyskich strażaków w tych zdarzeniach polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, pocięciu powalonych drzew na kawałki i ułożeniu ich w miejscu nie zagrażającym ludziom. W tych trzech akcji uczestniczyło łącznie 16 ratowników PSP. W działaniach na ulicy Wileńskiej ratownikom JRG Skarżysko-Kamienna pomagało 6 druhów z OSP Skarżysko-Kamienna.  Ostatnie zdarzenie związane z usuwaniem powalonych drzew miało miejsce w Bliżynie przy ulicy Zafabrycznej. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, pocięciu drzewa na kawałki i usunięciu go z jezdni w bezpieczne miejsce. W działaniach uczestniczyło 3 ratowników JRG Skarżysko-Kamienna  i 8 druhów z OSP Bliżyn - łącznie 11 ratowników.

       

Opracowanie: asp. sztab. Krzysztof Szumielewicz – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 20

Odwiedzin od 05.02.2019 26972

Kubik-Rubik Joomla! Extensions